Střípky z gymnázia

Gymnázium Příbram uspělo v soutěži Best in English

,

Velmi dobrého výsledku dosáhli gymnazisté, kteří se na samém konci listopadu zúčastnili tradiční online soutěže Best in English, známé v ČR také jako Angličtinář roku. Po zveřejnění výsledků může být potěšena zejména škola jako celek, Gymnázium Příbram byla totiž druhá nejlepší střední škola ve Středočeském kraji. V celkovém pořadí tak gymnáziu patří 28. místo v ČR (z 280 škol) a 64. místo v mezinárodním měřítku (soutěže se zúčastnilo 683 škol z 28 zemí). Lepší v kraji bylo jen nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala na 20. příčce v ČR. Ze Středočeského kraje se klání zúčastnilo 22 středních škol (z toho 11 gymnázií). Soutěž v rámci ČR vyhrálo pražské Gymnázium Voděradská, které v mezinárodním srovnání obsadilo 5. místo (vítězství putuje do Estonska).

V hodnocení jednotlivých studentů, který bylo 6 998 z ČR a 15 107 celkově, dopadla z gymnazistů nejlépe trojice Lukáš Brůna ze sexty (102. v ČR), Daniela Martínková ze 3.B (158.) a Veronika Andrejsková ze 3.A (229.).

Soutěž pořádá agentura Czech-us a Institute for Competencies Development. Před třemi lety v ní student gymnázia Tomáš Kessl obsadil 10. místo na republikové úrovni a loňský ročník sesterské soutěže Němčinář roku dokonce student tehdejší 4.B Josef Kocík na republikové úrovni vyhrál.