Střípky z gymnázia

Na týden do Southamptonu

,

V rámci projektu KES odletěla ve středu 14. září skupina studentek z kvarty a kvinty pod vedením PaedDr. Hany Kuchyňkové do anglického Southamptonu.

Projekt má už tříletou tradici a jedná se o týdenní výměnný pobyt studentů a studentek ve věku 14 a 15 let. Jeho název je přímo odvozen od partnerské King Edward’s School, kterou si studenti můžou prohlédnout a porovnat její atmosféru se svou vlastní.

Studentky byly ubytovány u rodin a tím pádem měly skvělou možnost procvičovat angličtinu a seznámit se se zdejšími tradicemi a spoustou nových zajímavých lidí.

Dopolední programy ve čtvrtek a pátek byly v KES. Studentky nejdřív učitelka Laura Burnett provedla po celém areálu školy a pak strávily zbytek dne v hodinách se svými protějšky. V pátek po škole jely všechny do trampolínového parku. Sobotu studentky strávily z větší části se svojí rodinou, večer se ale potkala většina lidí na pláži a zašla na společnou večeři.

Neděle byla stejně jako sobota prostorem pro sblížení s rodinou a cestování po okolí. Výlet do historické části Southamptonu proběhl v pondělí dopoledne spolu s návštěvou muzea SeaCity, kde mohly díky interaktivní výstavě studentky prožít tragický příběh Titanicu. Poslední dopoledne se vypravily do jedné z největších katedrál v Anglii, a to winchesterské. Tam si poslechly krásný výklad na míru, který je přímo přenesl do dávných dob, kdy byla katedrála postavena a upravována.

Za existenci projektu a za sehnání sponzorů vděčíme paní učitelce Kuchyňkové. Celý pobyt v Southamptonu byl nabitý nevšedními zážitky a je to dobrá příležitost, jak se seznámit s úplně odlišným způsobem života. Doufáme, že se podaří jej zorganizovat i v dalších letech.

Projekt byl realizován za podpory Města Příbram.