Střípky z gymnázia

GymBand naladil vánočně

,

Když se v pondělí 12. prosince v 17.30 začal z klubu školy linout zvuk desítky hudebních nástrojů, začal předvánoční koncert školního orchestru GymBand s pěveckými sólisty Kateřinou Cízlovou, Markétou Kopičkovou a Kristýnou Lukešovou. Poslouchání repertoáru orchestru bylo doprovázeno vůní čaje, svařeného vína  či kávy, které si mohli návštěvníci dopřát.

V průběhu vystoupení mohli posluchači též vyslechnout několik sólových skladeb v podání Adama Závodského a Lubomíra Ježka. Od zahájení příbramského adventu přidal GymBand do svého seznamu písní ještě několik vánočních koled, kterými vydařený koncert zakončil. Orchestr tímto přeje všem příjemné prožití vánočních svátků.

Podle ohlasů diváků přispěl koncert k navození příjemné vánoční atmosféry. Na konci koncertu setrvalo ještě mnoho přítomných v živém rozhovoru v klubu, a tak je možné zakončit, že se „vánoční dýchánek“ velmi vydařil a nezbývá než doufat, že orchestr zachytí další nové talenty, které se v něm budou dále rozvíjet. Na shledanou za rok!

Jiří Šíp