Střípky z gymnázia

Dva orchestry společně rozezněly aulu v Jiráskových sadech

,

Školní orchestr příbramského gymnázia GymBand pokračuje v pořádání společných koncertů s dalšími studentskými orchestry. Stejně jako v loňském roce, také letos přijela na týden zhruba dvacítka studentů z německé IGS Marienhafe za svými přáteli do Příbrami. Společně strávené dny byly vyplněny nejen výlety, ale především i zkoušením skladeb.

Právě koncertem pak celý týden vyvrcholil. V pátek 20. dubna večer aulu příbramské ZŠ Jiráskovy sady zaplnili rodiče členů GymBandu, kteří tento týden byli hostiteli německých studentů, a samozřejmě také další hosté.

V první části vystoupil hostující německý BigBand Patchworkfamily Marienhafe. Představil celkem šest skladeb, například Can’t Stop The Feeling od Justina Timberlaka, výběr z hitů kapel The Beatles, Queen a další. GymBand Příbram v další části představil své letošní novinky i repertoárové skladby – třeba Superstition nebo Feeling Good. Další hity původně od britské zpěvačky Adele, Skyfall Rolling In The Deep, navíc obohatila svým zpěvem Martina Žůčková ze 4.B.

Na závěr celého koncertu zahrály oba orchestry společně. Silou 36 nástrojů zazněly písně nacvičené už loni – Hey Soul Sister nebo Viva La Vida – i novinky, na jejichž nacvičení měli hudebníci pouhé čtyři dny. Konkrétně to byly skladby tři: Disney Film FavoritesThe Eye Of The Tiger a v samotném závěru Seven Nation Army. Početný zástup nejen saxofonů, klarinetů a fléten doplnilo třeba eufonium, tuba nebo dva pozouny a šlo tak o zážitek opravdu velkolepý.

Po slovech díků všem zúčastněným, sponzorům i hostitelským rodinám následoval ještě bohatý raut a pak už jen loučení. Německý BigBand se totiž ještě v pátek večer vydal na cestu zpět do severního Německa. Tam zamíří příbramští gymnazisté tento rok v září. Auf Wiedersehen!

Foto: Václav Bešťák

Záznam koncertu