Střípky z gymnázia

Francouzský institut pro tercii

,

Francouzštináři z tercie se 11. června vypravili na Francouzský institut do Prahy 1, který je součástí Francouzské ambasády. Dvanáct studentů tercie pod dohledem paní profesorky Veroniky Holíkové nejprve zavítalo do galerie, ve které měli možnost zhlédnout retrospektivní výstavu Grandy Gallery o Praze. Poté je paní knihovnice provedla institutem, ukázala jim tamější rozsáhlou mediatérnu pro děti i dospělé, ve které nejsou pouze knihy, ale také DVD a CD ve francouzském jazyce s českými titulky, a vysvětlila jim možnosti půjčování knih a vzdělávání na Francouzském institutu. Také studentům nabídla letní kurzy francouzštiny pro zdokonalení slovní zásoby, výslovnosti a mnoho dalšího.

Gymnázium Příbram spolupracuje s francouzským institutem a díky podepsané smlouvě a dobrým vztahům je možné půjčit si některé francouzské knížky, komiksy, časopisy a mnoho dalšího právě v knihovně Gymnázia Příbram.

Dále se studenti mohli podívat do knihkupectví s publikacemi ve francouzském jazyce, které je přímo v budově institutu. Také si mohli prohlédnout učebnici, kterou budou používat následující dva roky, popř. si mohli nějakou knihu či slovník koupit. Posledním zastavením bylo kino, do kterého se žáci zašli podívat na vtipný a kvalitně zpracovaný film o jídle a vaření – Comme un Chef se slavným hercem Jeanem Reno v hlavní roli. Po návštěvě kina se všem sbíhaly sliny, a proto odjeli metrem zpět na zastávku Anděl, kde se ještě zastavili ve francouzské kavárně.