Střípky z gymnázia

First Certificate na Gymnáziu Příbram

,

V loňském školním roce získalo naše gymnázium akreditaci pro skládání mezinárodních jazykových zkoušek FCE, CAE. Zkouška typu FCE (First Certificate of English) je pro studenty na středně pokročilé úrovni B2. Držitelé tohoto certifikátu dovedou samostatně a účinně používat anglický jazyk, diplom je uznáván na vysoké škole a u mnohých zaměstnavatelů.  Typ zkoušky CAE (Cambridge English Advanced) je testem pro studenty na pokročilé úrovni. Držitelé tohoto osvědčení mají výhodu při přijímacím řízení na nejlepší anglicko-jazyčné vysoké školy ve světě, včetně britských škol.

S potěšením můžeme konstatovat, že někteří studenti naší školy již tyto certifikáty získali. V listopadu se na naší škole konala zkouška FCE. Celkem se jí zúčastnilo třináct studentů a všichni certifikát získali. (někteří z nich dokonce nejvyšší úroveň grade A)

Pokud jde o zkoušku CAE, i v této kategorii naši studenti obstáli téměř na nejvyšší hodnocení (grade A, B).

V rámci přípravy k této zkoušce probíhá na naší škole tzv. pre-testing, ve kterém si studenti mohou ověřit své znalosti předem. Tohoto roku se zde pre-testing konalo již dvakrát.  Tuto možnost má i veřejnost, stačí jen sledovat naše webové stránky, kde se oznámení v předstihu objevuje.

Je opravdu chvályhodné, že studenti na našem gymnáziu dosahují takovýchto skvělých výsledků v anglickém jazyce. Dne 15. 11. 2014 se opět konal trénink – pre-testing a jsme přesvědčeni, že oficiální termín skládání FCE, který je 14. 3. 2014, bude pro naše studenty opět úspěšný.

Gongratulations and good luck with their English skills.

foto: PhDr. Josef Fryš (GymTV)