Střípky z gymnázia

GymBand má za sebou skvělý koncert

,

Školní orchestr, který dnes končí svůj výměnný pobyt v Německu, včera večer společně se svým partnerským bigbandem z hostitelské školy IGS Marienhafe odehrál jeden z celkem tří plánovaných koncertů. Po koncertu ve školní aule a před vystoupením na festivale na zámku Lütetsburg šlo o hlavní představení obou kapel v severním Německu. Odehrálo se  na netradičním místě: v luteránském kostele v Marienhafe.

Netradiční místo však poskytlo více než stovce posluchačů zvukově vynikající zážitek. Ten navíc umocnila hned na úvod vedoucí GymBandu Miloslava Šmolíková krátkou improvizací na zdejší varhany. Pastor Eskil Wohlberg pak všechny přivítal a ve své řeči připomněl důležitost takovýchto setkání napříč národy, i s ohledem na minulost vztahů obou zemí.

Pak už se ale nástrojů chopili hráči GymBandu Příbram, kteří mezi vybraných pět skladeb zařadili i dvě novinky v repertoáru: funkový September a klasickou melodii z filmu Snídaně u Tiffanyho Moon River, oboje s velkým a zaslouženým aplausem. Také domácí bigband pod vedením Bodo Floriana sklidil úspěch, třeba s titulním tématem ze Hry o trůny. Oba bigbandy zahrály na závěr společných pět skladeb, včetně několika novinek, jako například směsi melodií z detektivek a akčních filmů.

Koncert sklidil zasloužený úspěch a pro mnohé byl opravdovým zážitkem. Díky místu, v němž se odehrál, ale především díky společnému hraní, které je smyslem tohoto výměnného pobytu.

Výměnný pobyt se uskutečnil za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Města Příbram a Středočeského kraje.