Střípky z gymnázia

Do světa zvířat

,

Ve středu 21. listopadu měli studenti možnost nahlédnout do barevného světa tropických deštných pralesů, afrických savan a mnoha dalších exotických oblastí. Beseda s Petrem Bambouskem, vítězem několika prestižních fotografických soutěží a bývalým studentem Gymnázia Příbram, zaujala pedagogy, žáky i širokou veřejnost.

Na programu byly všemožné příběhy, které se skrývají za fotkami. Výlety na Madagaskar, Borneo, do Ekvádoru nebo Kostariky jsou součástí koníčku, který se před zhruba pěti lety stal pro Petra Bambouska plnohodnotným zaměstnáním. Díky jeho talentu se zájemci dozvěděli o nejrůznějších druzích zvířat od hmyzu, vypadajícího jako suchá větev nebo list, po leoparda číhajícího na kořist. Kvůli některým z nich  strávil dlouhé hodiny hledáním v husté zeleni deštných pralesů a využil i pomoc tamějších obyvatel. Zážitky spojené s těmito fotkami byly to hlavní, čím jeho beseda zaujala.

Samozřejmě přispěl i technickými tipy na kvalitní fotky. Představil své vybavení, jak správně pracovat s hloubkou ostrosti, bleskem a jak kreativně využít okolního prostředí. Po strukturovaném výkladu, proloženým slideshow, byl prostor na otázky, čímž si přítomní mohli ucelit svoji představu o tzv. wildlife photography, které se Petr Bambousek věnuje.

Výstava fotografií Petra Bambouska bude ve školním klubu ke zhlédnutí ještě tři týdny.