Střípky z gymnázia

Den jazyků v Balbínově

,

V pondělí 9. října se na Gymnáziu Příbram v Balbínově ulici uskutečnil projekt s názvem Den jazyků. Cílem tohoto dne bylo představit evropské země, jejich tradice, zvyky, zajímavosti, tradiční pokrmy a představit novou slovní zásobu.

Každé třídě byla přidělena losem jedna z evropských zemí a ta ji měla následně za úkol jakýmkoliv provedením či aktivitou představit ostatním studentům. Studenti měli možnost si  jednotlivé třídy a jejich kreativní nápady obcházet během třetí a čtvrté hodiny. Všechny třídy se zadání zhostily velmi jedinečně. Někteří upekli tradiční pokrmy, vyzdobili třídy, jiní si připravili prezentace nebo jiné zábavné aktivity, při kterých se žáci blíže seznámili se zajímavostmi daných zemí, jako například co znamená v dánštině Risalamande či jak dlouhý je nejdelší most v Portugalsku.

Co konkrétně si mohli studenti vyzkoušet? Například střílení z luku, ochutnávání tradičních pokrmů, řešení kvízů, zhlédnutí prezentací, turnaj ve stolním fotbálku, skládání pexesa, smyslové rozpoznávání koření a mnoho dalších aktivit. Tou jednoznačně nejoblíbenější se stal Kahoot. Celkem bylo představeno těchto 8 evropských zemí: Bulharsko, Portugalsko, Estonsko, Švýcarsko, Slovinsko, Malta, Island a Dánsko.

Cíl projektového dne byl jednoznačně naplněn. Nejen že se každý žák dozvěděl mnoho nového a zajímavého, ale zároveň se také každý třídní kolektiv musel podílet na organizaci a přípravě Dne jazyků a vyzkoušel si tak týmovou spolupráci a sounáležitost.

Po ukončení projektu studenti obdrželi email s kvízem a anketou. Mohli si tak ověřit své získané znalosti z Dne jazyků a sdílet své náměty pro příští roky. Z 187 zúčastněných se  57 studentům povedlo splnit kvíz bez jediné chyby.