Střípky z gymnázia

Connecting rozdával radost

,

Projekt Connecting Classrooms, který v letošním školním roce navázal spolupráci se Speciální a praktickou školou v Příbrami, nezapomněl v prosinci ani na své partnerství s mateřskou školou V Zahradě a 5. prosince pro ně uspořádal mikulášskou nadílku.

Studenti 2.B a 2.C v příslušných převlecích vstoupili za zvuků písničky, při níž děti tleskaly, do třídy a mikulášská nadílka začala. Paní učitelka Mikuláši představila děti a pochválila zejména ty hodné. Nezapomněla také připomenout, že některé z dětí by si v nadílce zasloužily i trochu více uhlí. Mikuláš tedy všem nadělil, co si zasloužili a děti, z nichž některé mají vadu zraku, se mu odvděčily svými rozjasněnými tvářemi.

Mikulášská nadílka pro ně byla příjemným překvapením a předurčila ráz večera, který už každý prožil v rodinném kruhu a při návštěvě dalšího Mikuláše…

Václav Kovařík (GymTV)

Vánoce nejsou jen o uklízení, pečení vánočního cukroví či horečnatém shánění a nakupování dárků, jsou také vhodným časem k pomoci druhým, k rozveselení ostatních lidí a k přinesení radosti do jejich srdcí. Není nic hezčího, než vidět lidské oči rozzářené štěstím a radostí. A právě z tohoto pocitu se náš tým z projektu  Connecting Classrooms měl  možnost těšit 20. prosince 2011 při návštěvě Speciální základní a praktické školy v Příbrami.

Pro žáky této školy jsme se snažili připravit bohatý a zábavný program. Hráli jsme divadlo o původu Vánoc, zpívali koledy, vyráběli vánoční lucerničky, zdobili perníčky, malovali na balónky, hráli různé hry a mnoho dalšího. Nakonec jsme děti za šikovnost a spolupráci odměnili balíčky se sladkostmi a pro velký úspěch a oblibu jsme přidali na přání ještě další sérii vánočních koled.

Když jsme školu poté opouštěli, každého z nás hřál krásný pocit z toho, že jsme mohli vykonat něco dobrého a zpříjemnit tak těmto úžasným dětem byť jen jeden den. Utvrdili jsme se v jednom hezkém citátu od B. de  Fontenella: „Žít pro jiné není jen zákon povinnosti, ale i zákon štěstí.“

Julie Sýkorová (2.C)