Střípky z gymnázia

Biologové se prosoutěžili školním kolem

,

Ve čtvrtek 4. a 11. února se na příbramském gymnáziu konalo školní kola biologické olympiády. Ta se skládala ze dvou částí – praktické a teoretické. Z každé kategorie postupovali soutěžící, kteří obsadili první tři místa.

V nejmladší kategorii D skončil na první místě Jiří Hrubant (prima) s 54 body, druhá byla Sára Trávníčková (sekunda) s 53 body a třetí Zuzana Urbanová (sekunda) s 51,5 body.

V kategorii C, tedy tercie a kvartam se na první příčce umístila Tereza Humlová (tercie) celkem s 84 body, na druhém místě skončil Adam Karas (tercie) s 76 body a na třetí byl Tomáš Havlíček (tercie) s 74 body.

První a druhé ročníky, kvinta a sexta soutěžily v kategorii B. V té se na první místo dostala Ema Albrechtová (kvinta) se 67,5 body, na druhém místě skončila Kristina Váchová (kvinta) s s 39,5 body a na třetím místě byl Michal Dvořák (kvinta) se 33 body.

V kategorii A – třetí ročníky, čtvrté ročníky, septima a oktáva – se na první příčce umístil Adam Závodský (oktáva) s 67,5 body, na druhém místě byl Marek Solanský (oktáva) s 58 body a na třetím místě skončila Tereza Ježková (oktáva) s 57 body.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.