Střípky z gymnázia

Balbíni ve Vídni

,

Němčináři z Balbínovy ulice vyrazili 13. prosince poznat vídeňské památky a nasát vánoční atmosféru vánočních trhů. V brzkých ranních hodinách vyrazili pod vedením Markéty Novákové, Zdeňky Křesinové a průvodce Jiřího Tomana z Příbrami. Po pěti hodinách jízdy dorazili do hlavního města sousední země Rakouska.

První kroky vedly do barokního zámku, známého především díky Marii Terezii – Schönbrunnu. Na dvoře je čekaly kouzelné vánoční trhy s výbornými pochutinami. Většina se vydala monumentální barokní zámeckou zahradu do protějšího Gloriette, kde si mohli pochutnat na teplé kávě s výhledem do zahrad a na centrum Vídně. Poté přejeli autobusem do centra.

Dále je čekala procházka okolo pamětihodností. Započala v Resselparku u barokního kostelu Karlskirche. Pokračovali kolem Vídeňské státní opery, ulicemi rušné Vídně ke katedrále sv. Štěpána, dále nákupní třídou ke kostelu svatého Petra, k muzeu císařovny Sissi a císařské rezidenci Hofburgu, jednomu z největších komplexů na světě. Poznávání zakončili na náměstí Marie Terezie, kde dostali rozchod. Mohli si projít zdejší trhy, nakoupit v nejdelší nákupní třídě Vídně Mariahilfer Straßči navštívit kavárnu a ochutnat vyhlášenou vídeňskou kávu a Sacherův dort.

Redakčně upraveno