Střípky z gymnázia

Anna Karenina v 21. století

,

Studenti zapojení do Klubu mladého diváka měli na večer 18. března jasný program. Navštívili pražské Divadlo Na Zábradlí, které jim představilo světoznámou hru od ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina.

Hlavní postavou je Anna, manželka vysoce postaveného ruského úředníka, s kterým má malého syna Serjožu. Celý příběh líčí boj mezi nesmírně silnou, vášnivou láskou a společenskými konvencemi, které by žena žijící v Rusku v 19. století měla dodržovat. Společností je odsuzována a ani ona sama není schopná své postavení obhájit. Ačkoli děj originálu je zasazen do 19. století, studenti ho mohli zhlédnout v poměrně zmodernizované podobě. Například namísto návštěvy plesu se ocitli na diskotéce. Velmi zajímavé a efektní bylo řešení scény. Během celého představení mohli herci kreslit, čmárat či psát na velkou bílou stěnu, která jim tvořila pozadí.

Na jevišti se vystřídala řada skvělých herců. V roli Anny se představila Tereza Vilišová, která byla za tuto roli nominována na cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon. Dále pak Jiří Vyorálek, který je známý především ze seriálu První republika, nebo Ladislav Hampl ze seriálu Vyprávěj.

Další představení se bude konat v úterý 21. dubna, kdy bude studentům představen komický muzikál v Divadle ABC s názvem Bedřich Smetana: The Greatest Hits.