Střípky z gymnázia

Aktuality z gymnázia aneb V pondělí do školy

,

128 nových gymnazistů v pondělí zasedne do lavic ve třech třídách prvního ročníku a v primě. Spolu s nimi také 476 dalších studentů v ostatních ročnících. Ještě než školní rok začne, je tu několik informací, které se hodí znát.

Vstup studentům do školy bude v pondělí umožněn v 7:15, alespoň tak je stanoven oficiální čas otevření budovy. Na všechny studenty čeká zahájení školního roku; nejdéle, dost možná i do 12 hodin, se zdrží noví studenti, které vedle přivítání od jejich starších spolužáků a spousty informací čeká také návštěva starosty města Mgr. Jana Konvalinky, rovněž někdejšího studenta této školy.

Ještě před studenty ovšem do školy dorazí tým kuchařek, které budou od 5:30 připravovat 520 řízků k obědu. Jídelna bude otevřena od 9:30 nejpozději do 12 hodin.

Ve škole se studenti mohou těšit na několik změn – v několika učebnách jsou instalovány nové tabule a dataprojektory, s instalací dalších se počítá v průběhu roku. V prvních týdnech se bude dokončovat zasíťování a na všechny čeká také zbrusu nová učebna (označená ICT 2), vybavená 32 počítači. Ta je umístěna v loňské 4.A. S tím souvisí také změna označení bývalé učebny ICTu na ICT 1.

Spolu s učením čeká hned v září na studenty řada akcí – vedle adaptačního kurzu a ozdravného pobytu také zájezdy do Francie a Ruska. Vyšší gymnazisté se od pondělka mohou přihlašovat prostřednictvím Anket v Bakalářích na tradiční divadlo v angličtině (přihlašování je možné pouze do konce týdne) a také do Klubu mladého diváka. A hned v úterý a ve středu čeká všechny třídy společné fotografování.

Na místě je ještě upozornění, že vzhledem k probíhajícím pracím stále ještě není průjezdná ulice Legionářů mezi křižovatkami s třídou Osvobození a ulicí Komenského. Ta měla v této době podle původního oznámení být už měsíc alespoň jednosměrná, v průběhu léta bylo dopravní opatření upraveno a úplná uzavírka by měla skončit 31. 8. Práce zde se navíc protáhnou o další tři týdny.