Střípky z gymnázia

Matematický klokan

,

V pátek 22. března se na gymnáziu konala soutěž v matematice Matematický klokan. Soutěže se zúčastnilo 155 studentů, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií. V kategorii Benjamín soutěžilo 42 žáků z primy a sekundy, v  kategorii Kadet 28 žáků z tercie a kvarty, v kategorii Junior 61 žáků z kvinty, sexty, prvního ročníku a druhého ročníku a v kategorii Student 24 žáků ze septimy, oktávy, třetího ročníku a čtvrtého ročníku.

Studenti soutěžili v různorodých matematických úlohách a výpočtech. Všichni soutěžící se snažili a namáhali své mozky, aby se umístili co nejlépe.

V kategorii Benjamín obsadil první místo Martin Hrubec (prima) se 104 body, druhé místo Matyáš Dobeš (sekunda) s 98 body a třetí místo David Hosírek (sekunda) s 95 body.

V kategorii Kadet získal první místo David Bálek (kvarta) se 120 body, druhé místo Jiří Hrubant (kvarta) se 109 body a třetí místo Jan Krejsa (kvarta) se 105 body.

V kategorii Junior se na prvním místě umístila Monika Weisheitlová (kvinta) s 84 body, na druhém místě se umístil Ondřej Hofmann (2.C) se 76 body a na třetím místě se umístila Barbora Vočková (2.A) se 66 body.

V kategorii Student byl na prvním místě Jiří Soukup (septima) se 62 body, na druhém místě byla Dominika Králíková (septima) se 62 body a na třetím místě byl Jaroslav Zíval (septima) s 51 body.

Soutěž byla úspěšná a matematici, kteří se zúčastnili, získali další nové vědomosti.