Střípky z gymnázia

Studenti v předvánoční Vídni

,

Ve čtvrtek 10. 12. 2009 se studenti Gymnázia Příbram vydali pod vedením paní profesorek Ivany Maškové a Dagmar Lukášové na jednodenní výlet do Vídně, hlavního města Rakouska.
Autobusem jsme vyjeli krátce po 4. hodině ranní od kulturního domu.

První pohled, který nám Víděň nabídla, bylo Donau City – část města s velkými prosklenými budovami světových firem. Při své první zastávce v historické části města jsme obdivovali stavby architekta, grafika a malíře Friedensreicha Hundertwassera a navštívili jednu z budov Hundertwasser Village. Autobusem jsme se přesunuli na Maria-Theresia Platz, kde se nachází velká socha Marie Terezie, Přírodovědecké a Uměleckohistorické muzeum. Poté jsme si prohlédli Hofburg (Dvorní hrad), někdejší rezidenci rakouského císaře. Dnes je jeho část sídlem úřadu rakouského spolkového prezidenta. Dále jsme měli možnost vidět Stephansdom, budovu Státní opery a rakouského parlamentu.

Před městskou radnicí Rathaus jsme si užili atmosféru vánočních trhů. Mezi různými stánky se linula vůně svařeného vína a vídeňských pochoutek.
Naší poslední zastávkou se stal zámek Schönbrunn, který sloužil jako letní rezidence Habsburků. Prohlídka zpřístupněných prostor zámku v nás zanechala nejsilnější historický zážitek z celého dne. Po prohlídce jsme prošli vánoční trhy na nádvoří.

Výlet se velmi vydařil a studenti si užili vánoční atmosféru města.

foto Petra Šnajdrová

Join the discussion