Střípky z gymnázia

Zazvonil zvonec a školní docházky je konec

,

Téměř dva roky si maturanti kvůli koronaviru nemohli užít své poslední zvonění jak se sluší a patří. Letos jim ovšem přála jak pandemická situace, tak počasí. Nakonec nic nebránilo tomu, aby jim v pátek 29. dubna náležitě odzvonilo.

Zatímco oktáva, 4.A, 4.B a 4.C si brzy ráno před školou užívaly hřejícího slunce, nad ostatními kolemjdoucími se stáhla mračna a čekala je doslova studená sprcha. Kdo neměl hluboko do kapsy, mohl zaplatit odměnou za relativní suchost svého oblečení. Někomu ale ani peníze nepomohly a do školy tak přicházeli studenti značně zmáčení.

Maturanti se drželi zažitých tradic a tak se kolem školy pohybovali v kostýmech a převlecích všeho druhu (od zvířat, přes různorodá ztvárnění lidských povolání až po kreace, které se těžko vystihují). Jakmile došla voda a kasičky se naplnily, program se přesunul dovnitř do budovy gymnázia – do tělocvičny.

Tam se se začátkem druhé hodiny sešli studenti vyššího gymnázia, pro které si třídy připravily soutěže všeho druhu a taky oblíbenou dražbu žolíků a lístků plných výhod. Jednou z nejdráže vydražených kartiček se stala ta s možností celoročního předbíhání fronty na oběd. Letos svého kupce stála 500 Kč.

Maturanti si z celé akce odnesli nemalý peníz a teď už se do školy vrátí znovu jen na zbývající část maturity. Snad i z ní budou odcházet stejně veselí, jako byli na konci tohoto pátku.