Střípky z gymnázia

Za pamětihodnostmi Norimberka

,

Ve čtvrtek 9. 12. se třídy 1.C, 1.A a kvinta vydaly pod vedením paní profesorky Maškové a Maříkové spolu s průvodcem panem Kopáčem na poznávací zájezd do Norimberka.

Po čtyřhodinové cestě mohli žáci konečně spatřit Norimberk ve své plné kráse. Jejich kroky nejdříve směřovaly na hrad Kaiserburg, kde navštívili rozhlednu, hradní studnu, a muzeum a poté se vydali na Haupt-Markt, aby přesně ve 12 hodin mohli vidět orloj na Frauenkirche. Dalším cílem se jim stal rodný dům známého německého malíře Alberta Dürera a také tři německé kostely, jednou již zmiňovaný Frauenkirche, kde slyšeli i hru na varhany, a dále pak Sebalduskirche a Lorenzkirche.

Za zmínku stojí určité také Spielzeugmuseum, neboli muzeum hraček. Tato čtyřpatrová budova ukrývala hračky jak časů minulých, tak dnešních. Ti, co měli štěstí, mohli také spatřit Christkind, Johannu Heller. Ovšem nejvíce se asi všem líbily Christkindlesmarkt, neboli vánoční trhy. Tam mohli ochutnat tradiční německé klobásky a domácí perníky a nakoupit nejrůznější věci od oblečení, přes bižuterii až po vánoční ozdoby.

Žaneta Majerová

Join the discussion