Střípky z gymnázia

Xová výprava začíná

,

Tato křížová výprava nevede do Jeruzaléma, ale do Prahy. Tam se totiž 16. listopadu koná krajské kolo školního turnaje v piškvorkách, kde bude gymnázium reprezentovat tým Xáci složený z žáků kvinty. Družstvu složenému z Víta a Luboše Gardoňových, Vojtěcha Ježka, Jana Hlaváče a Stanislava Kamenického se podařilo postoupit z druhého místa v okresním kole, kde byli poraženi pouze výběrem Gymnázia pod Svatou Horou, a to navíc v duelu jeden na jednoho, který nastal po remizovém výsledku 10:10 ve vzájemném zápase.

Na bronzové příčce se umístil další tým Gymnázia Legionářů, na kontě pouze s jednou porážkou, kterou jim uštědřili celkoví vítězové v semifinále. Družstvu ve složení Matěj Machuta, Jaroslav Langer, Michal Bodický, Jakub Havelka a Radomil Kessl se tak nepodařilo obhájit loňské vítězství.

Gymnázium nasadilo ještě jeden tým, kvartány Adama Karase, Michala Pecha, Jakuba Dřeva, Tomáše Havlíčka, Dominika Buriana a Michala Bejčka, těm se ale nepodařilo postoupit přes čtvrtfinále.

Soutěž s oficiálním názvem Pišqworky pořádá Student Cyber Games, organizace zaměřená na rozvoj schopností studentů netradičními způsoby a záštitu projektu dala Masarykova univerzita v Brně.

foto: pisqworky.cz