Střípky z gymnázia

Výjimečné sportovní výkony na Středoškolském atletickém poháru

,

Studenti z Gymnázia Příbram se díky svým atletickým úspěchům v okrese a kraji dostali až na republikové finále Středoškolského atletického poháru. Skončili pod stupni vítězů na výborném 6. místě. Dívky zůstaly před branami republikového kola, když v kraji dosáhly na 2. místo.

Finále vrcholilo v Břeclavi 10. října. Dorostenci soutěžili v několika disciplínách: skok do výšky, skok do dálky, vrh koulí 5 kg, běh na vzdálenosti 1500 m, 400 m a 100 m a štafeta 4 x 200 m. Příbramské gymnázium reprezentovali Vojtěch Vocílka, Adam Zápotocký, Jakub Knol, Adam Budoš, František Šamšula, Michal Švarc, Stanislav Sedláček, Matěj Mach, Matouš Juřica, Mikuláš Jobek a Josef Holobrada. Doprovázel je pan učitel Petr Vocílka.

Velkou snahu a soutěžního ducha předvedli všichni gymnazisté, přesto je nutné zmínit jeden výjimečný individuální výkon –  Vojtěch Vocílka z 1.A a jeho sprint na 100 m. Dosáhl neuvěřitelného času 10,81 sekundy a v této disciplíně se umístil na prvním stupni. O jednu setinu sekundy dokonce předčil i olympionika Petra Meindlschmida, který soutěžil za Gymnázium Uherské Hradiště.

V minulém školním roce to chlapci z příbramského gymnázia dotáhli na 12. místo, letos tedy svůj výkon povznesli ještě na vyšší úroveň.

V celkových výsledcích zvítězili dorostenci z Lepařova gymnázia v Jičíně a dorostenky z Gymnázia v Třebíči.