Střípky z gymnázia

Volejbalistky vyhrály okres a míří do kraje

,

Letošní volejbalový turnaj mezi středními školami se konal 14. listopadu v tělocvičně Střední průmyslové školy Příbram. V prvním zápase nastoupila děvčata z Gymnázia Příbram pod vedením pana učitele Bedřicha Rotha s družstvem ze Střední zdravotnické školy. Po celou dobu zápasu gymnazistky udržovaly vedení a nenechaly soupeřky hrát jejich vlastní hru. Jako další je čekal tým SPŠ Příbram. V prvním setu si domácí hráčky neporadily s kvalitním podáním Hanky Kubové, druhý set už byl sice lepší, ale i ten hostující hráčky s přehledem vyhrály. Poslední zápas ve skupině čekal dívky z gymnázia nejtěžší soupeř – Obchodní akademie Příbram. Setkaly se zde spoluhráčky z domácího oddílu. První set gymnázium vyhrálo, ale do druhého nevstoupilo moc dobře. Nakonec se ale náskok soupeřek podařilo dotáhnout a i třetí zápas gymnazistky vyhrály 2:0. Tím si zajistily postup do krajského kola, které se bude konat 14. prosince v Rakovníku.

Tyto tři zápasy odehrály dívky v sestavě: Martina Svobodová, Valerie Wagnerová, Nikola Kazdová, Hana Kubová, Pavla Dolejší, Tereza Haintzová a Aneta Koubková. Poslední zápas hrály s vítězem druhé skupiny –
Gymnáziem Dobříš. Příbramské volejbalistky posílily spoluhráčky z třetího a čtvrtého ročníku Barbora Obrazová a Kačka a Kája Šťastných. I tento zápas dovedly do šťastného konce a domů odcházely s úsměvem na tváři.