Střípky z gymnáziaVidea

VIDEO: Koncert GymBandu a Bigbandu Marienhafe v Německu

,

Před dvěma týdny odehrály partnerské školní orchestry Gymnázia Příbram a IGS Marienhafe svůj hlavní společný koncert, a to v Marienkirche, luteránském kostele v Marienhafe na severozápadě Německa. Na jednotlivá hudební čísla se můžete podívat v záznamu GymTV.

Koncert ovšem zahajuje varhanní improvizace vedoucí GymBandu Miloslavy Šmolíkové na téma Svatováclavského chorálu.

Pak už se nástrojů ujímají členové GymBandu, kteří vystoupí celkem s pěti skladbami a dvě z nich hrají na veřejnosti premiérově: jde o funkovou skladbu September, kde jsou v hlavní roli příčné flétny a saxofony, a melodickou Moon River, filmovou píseň, která získala Oscara a dvě ceny Grammy a v níž znějí krásná sóla klarinetu a trubky. Mimo to také zazní filmová hudba (téma z Pirátů z Karibiku) nebo skladby z repertoáru One Direction nebo Michaela Bublého.

Domácí IGS Marienhafe Bigband pod vedením Bodo Floriana zahraje jednu novinku ve svém repertoáru – téma z Hry o trůny – a připojí třeba směs hitů Michaela Jacksona nebo tituly známé v podání Pink, skupiny Queen či titulní melodii ze seriálu Spongebob v kalhotách.

Koncert vrcholí pěti společnými skladbami čtyřicetičlenného bigbandu. Tři z nich oba orchestry hrály už v Příbrami, v premiéře pak zazní směs melodií z detektivek a thrillerů Crimebusters a také skladba Viva La Vida od Coldplay, kterou bandy zopakují jako přídavek.

Program koncertu

00:01 Improvizace na Svatováclavský chorál (Miloslava Šmolíková, varhany)

GymBand Příbram
03:57 Drag Me Down – 06:07 Feeling Good – 10:14 September – 13:42 Moon River – 17:19 Pirates of the Caribbean

IGS Marienhafe Bigband
20:17 The Blues Brothers Medley – 22:52 Just Give Me A Reason – 25:39 Game of Thrones – 28:06 Spongebob Squarepants – 30:06 Bohemian Rhapsody – 34:10 The King od Pop (Michael Jackson Medley)

GymBand Příbram & IGS Marienhafe Bigband
38:54 The Bottom Line – 41:42 Hey, Soul Sister – 43:41 Viva La Vida – 46:50 Crimebusters – 50:53 In the Mood – 54:54 Viva La Vida