Střípky z gymnázia

Tartan, písek a vrhací koule – aneb Stočesův memoriál

,

Tak jako každý rok bylo i letos poslední červnovou středu na hřišti gymnázia rušno. Už od půl deváté ráno se tam totiž začali scházet sportovci a sportovkyně, aby se zahřáli a rozcvičili před výkonem. Čekal je tradiční studentský závod ve štafetě, kde mezi sebou soutěžily jednotlivé třídy, a trojboj jednotlivců.

Štafetová družstva se skládala ze čtyř dívek a čtyř chlapců. Z nižšího gymnázia se do cíle nejrychleji probojovala třída kvarta s časem 1 minuta 48,8 sekundy. Kategorii vyšších ročníků pak vyhráli studenti 3.A s časem 1 minuta 50,2 sekundy a těsně v patách jim byla 1.A s jejich 1 minutou a 50,5 sekundami.

Trojboj složený ze sprintu na 100 metrů, skoku do dálky a vrhu koulí se dělil na muže a ženy. Mezi ženami ukořistila první příčku Kateřina Branišová z kvarty. Co se týče můžu, jako první se umístil Petr Urbánek ze Střední průmyslové školy Příbram.

Medailové pozice si domu odnesly sladkost a diplom, ostatní sklidili alespoň potlesk a příští rok se zase všichni budou snažit vylepšit své skóre.