Střípky z gymnázia

Studentská výměna podruhé

,

V návaznosti na loňskou úspěšnou výměnu studentských orchestrů gymnázií v Příbrami a v německém Aurichu se letos uskutečnil již druhý ročník této unikátní akce.

Příbramský Gymband pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové dorazil do Aurichu 24. dubna a studenti se rozešli do svých hostitelských rodin, kde mohli pocvičit svou němčinu a angličtinu, popřípadě i jiné cizí jazyky. V dalších dnech je čekal zábavný program, avšak hlavně společné zkoušky, na kterých nacvičili několik skladeb, jež poté předvedli na závěrečném koncertu, kterého se zúčastnilo několik desítek lidí, včetně ředitele místního gymnázia, který projektu vyjádřil podporu do dalších let.

Na zpáteční cestě se studenti mohli seznámit s Hamburkem, jeho kostely, náměstími a přístavem a nakonec navštívili i neobyčejně zábavný koncert vynikajících hudebníků Igudesmana a Jooa.

Gymband uvidíte nejen již tento pátek 3. 5. v Divadle Příbram při premiéře hry Martina Johanny Lex Amor Nobis, ale též při společném koncertu s německým orchestrem dne 8.6.2013 od 19.00 hodin na zámku v Březnici.

Záznam ze společné zkoušky můžete vidět i na této adrese: http://youtu.be/k7wDDMAApiE

Poděkování obou orchestrů patří Česko-německému fondu budoucnosti a městu Příbram, díky jejichž finanční podpoře se výměna mohla uskutečnit.