Střípky z gymnázia

GymBand slaví 10 let! Zítra!

,

GymBand, školní orchestr Gymnázia Příbram, slaví letos deset let své existence. Právě k tomuto výročí se chystá 26. června od 18 hodin přímo před gymnáziem koncert spojený s připomínkou desátého výročí. Vedle současných členů orchestru tu vystoupí celá řada těch, kteří za dobu jeho působení orchestrem prošli. Připraveno bude také občerstvení a promítání a celý večer se ponese spíše v happeningovém duchu. Muzikanti tak zvou všechny přátele dobré hudby, ale také všechny, kteří si chtějí užít příjemný večer v přátelské atmosféře.

GymBand založili studenti Gymnázia Příbram pod vedením Miloslavy Šmolíkové v roce 2009 a poprvé vystoupili na školní kulturní akademii 2009. Dvacetičlenný orchestr, složený z gymnazistů a zároveň hudebníků – žáků příbramských a regionálních základních uměleckých škol, hraje pop, jazz, filmovou hudbu, nevyhýbá se ale ani dalším žánrům, jako je jazz-rock nebo funk. Pravidelně pořádá také výměnné pobyty s orchestry z Východního Fríska na severozápadním pobřeží Německa.

26. červen tedy bude večer patřit GymBandu – srdečně zveme i vás! A pokud i přesto nebudete moct být na místě nebo si budete chtít koncert znovu připomenout, pusťte si přímý přenos GymTV.

Koncert se koná za podpory města Příbram.