Střípky z gymnázia

Studenti zahráli autorské představení

,

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram uvedlo v úterý 15. listopadu na malé scéně autorskou hru Martina Johanny a Lucie Kratochvílové – Manženství. A to i přes nepřízeň osudu, kdy se představitelka hlavní role nemohla zúčastnit a bylo zapotřebí najít náhradnici.

V příběhu, takzvaně ze života, kdy se jednomu páru hroutí manželství a nemohou najít společnou řeč, se stane jedna nemilá příhoda na oslavě kamarádových narozenin. V roli se staví pocit viny, nejistota a svědomí hlavní role – Marie. Samozřejmě pomoc kamarádek a kolegyň v práci a rady, díky kterým se nakonec vše zamotá více, než je možné. Marie si ale díky tomu uvědomí, že manžela stále miluje a nakonec se ukáže, jak to bývá, že nic není, jak se původně zdálo… Komedie se šťastným koncem a možná i ponaučením, i když na poslední chvíli, ale přece výborně zvládnutá téměř vyprodala sál a čeká ji opakování v polovině prosince.

Nutno podotknout, že hra psaná studenty našeho gymnázia si v porovnání s profesionálními herci a světoznámými hrami vůbec nevedla špatně a dalo by se říci, že představení předčilo očekávání i samotných autorů.

Join the discussion