Střípky z gymnázia

Sportovní memoriál Antonína Stočesa

,

26. června se setkaly nejlepší štafety tříd  Gymnázia Příbram, aby na počest Antonína Stočesa, studenta popraveného za heydrichiády, doběhly do cíle v nejlepším čase a pokořily tak výsledky ostatních štafet. Program začal v deset hodin prezentací, a když byla všechna družstva nachystaná, mohlo se přejít k samotnému závodu. Jako první odstartovala štafeta tercie a kvarty, následovala prima a sekunda. Štafety nižšího gymnázia se ve výsledku umístily velmi dobře, rozdíly mezi jejich časy byly otázkou několika vteřin a dokázaly se svými výsledky porazit i některé týmy soupeřů z vyššího gymnázia.

Poté na řadu přišli starší studenti, u kterých už se nerozhodovalo v sekundách, ale v setinách sekundy. Strhující souboje na cílových rovinkách byly pro diváky skvělou podívanou a všichni zuřivě fandili své štafetě. Nejvíce úchvatný byl závod 2.B proti septimě a 2.A, kdy bohužel septimáni ztratili štafetový kolík, což je odsunulo z předních pozic a 2.B proti 2.A neztrácela moc, o všem pak rozhodla cílová rovinka,kterou jako první proběhl tým 2.A.

Po skončení všech závodů přišlo na řadu vyhlášení. Vítězem kategorie nižšího gymnázia se stala kvarta a na vyšším gymnáziu zvítězila kvinta. Pochvalu si ale zasloužili všichni, jelikož v úmorném vedru se nikomu moc běhat nechtělo, přesto se všichni překonali a dostali se až do cíle.

Nakonec si ještě někteří studenti mohli zasoutěžit ve vrhu koulí nebo skokem dalekém a zúčastnit se tak vícebojařského klání. Celý den pořádali všichni učitelé tělocviku, což v takovém horku nebylo vůbec příjemné, ale vše se povedlo a další memoriál na počest Antonína Stočesa je za námi.