Střípky z gymnázia

Sledujte zprávy v HD i na internetu a ve svých mobilech

,

Jednou z novinek, kterou jako GymTV svým divákům od nového školního roku přinášíme, je vedle nové grafiky zpráv také jejich vysílání v HD. Protože stále více diváků sleduje naše zprávy převážně na internetu, rozhodli jsme se jim vyjít vstříc a od nynějška si mohou zprávy vychutnat i ve Full HD (tj. 1080p). A to i navzdory tomu, že jsme na začátku roku zprávy ve vysokém rozlišení na internetu nezamýšleli (zejména kvůli vysokému datovému objemu).

Spousta lidí se stále bojí vysokého rozlišení. Snad je zprávy v HD naučíme sledovat.

Nakonec se ukázalo, že stejně pohodlně a mnohem efektivněji můžeme umisťovat videa na portál YouTube, samozřejmě ve vysokém rozlišení obrazu. Díky tomu, že YouTube nepoužívá k přehrávání videí flash, ale HTML5, se zprávy budou správně přehrávat drtivé většině uživatelů.

S tím přichází i další dobrá zpráva pro majitele chytrých telefonů: protože téměř každý smartphone je schopný přehrávat videa z YouTube (nebo dokonce nativně obsahuje aplikaci k přehrávání těchto videí), bude možné si zprávy pustit i ve vašem telefonu. To jsme vám ostatně před nedávnem ukázali na našem Facebooku.

Věřím, že díky tomu si budete moci zprávy vychutnat v maximální možné podobě a kvalitě. Bohužel se stále řada lidí bojí vysokého rozlišení. Snad je tedy touto cestou naučíme zprávy v HD sledovat. Ostatně to můžete vyzkoušet hned u těch listopadových.