Střípky z gymnázia

Školní televize se na podzim opět setkají v Příbrami. Už potřetí

,

(tz, vb) Školní televize z celé České republiky se na podzim setkají v Příbrami, a to v rámci ojedinělého projektu Jak se dělá televize. Ten pořádá GymTV, školní televize Gymnázia Příbram, a letos se uskuteční už potřetí. Dvoudenní program bude přístupný všem studentům, členům zúčastněných školních televizí i široké veřejnosti a nabídne řadu atraktivních besed, přednášek a workshopů se známými osobnostmi a odborníky České televize. Velký prostor bude samozřejmě věnován i samotným školním televizím.

Konání třetího ročníku avizoval PhDr. Josef Fryš, vedoucí školní televize GymTV, už v roce 2010. Původně se projekt měl odehrát už v dubnu, termín byl ale nakonec přesunut na podzim. Po odsouhlasení návrhu redakcí GymTV a po poradě s ředitelkou školy Mgr. Ivou Kadeřábkovou byly určeny dva dny, během kterých setkání proběhne, a to pátek 19. a sobota 20. října 2012.

Ještě v červnu oslovila GymTV Českou televizi se žádostí o převzetí záštity. Té bylo vyhověno kladně, a tak i třetí ročník Setkání školních televizí proběhne pod hlavičkou České televize. S manažerem Vnější komunikace, Michalem Prokešem, se zástupci GymTV setkali 28. června. Hovořilo se například o tom, jak by mohl program orientačně vypadat nebo které osobnosti z ČT by mohly v říjnu dorazit. Přípravy na Setkání školních televizí však teprve naplno vypuknou v září.

Jak se dělá televize aneb Setkání školních televizí pod záštitou ČT

Unikátní projekt zaměřený na sblížení studentů s médii a prohloubení zatím dosažených znalostí. Během setkání si redaktoři školních televizí vzájemně předávají zkušenosti a diskutují o své tvorbě, dvoudenní program pak nabízí nejrůznější besedy a workshopy s odborníky z ČT. Projekt se na příbramském gymnáziu uskutečnil dvakrát, a to v letech 2006 a 2010.