Střípky z gymnázia

Přijedou hosté z ČT i přenosový vůz. Zveme vás!

,

Jak se dělá televize s Českou televizí. Pátý ročník této akce začíná už v pátek a gymnazisté jsou na něj srdečně zváni, stejně tak i široká veřejnost. S výjimkou úvodních dvou besed v pátek dopoledne (ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal a moderátor Václav Moravec), které probíhají v době vyučování a na něž bylo z tohoto důvodu pro studenty gymnázia potřeba se registrovat, je celý dvoudenní program volně přístupný. Setkání školních televizí, ukázky techniky a besedy s osobnostmi z České televize hostí gymnázium pravidelně od roku 2006.

Tahákem letošního ročníku je bezpochyby i velký přenosový vůz. Ten bude v pátek otevřen všem zájemcům o návštěvu, tak neváhejte a přijďte se podívat. Najdete jej na školním dvoře a v žádném případě se nebojte vstoupit. To samé platí o improvizovaném televizním studiu v didaktické učebně. I když budou obě místa plná techniky, nemusíte se bát, „naostro“ se z nich vysílat nebude.

Páteční odpolední program zahrnuje besedy s meteoroložkou Taťánou Míkovou – ta bude na gymnáziu už potřetí, moderátorem a bývalým zahraničním zpravodajem v USA Martinem Řezníčkem či sportovním komentátorem a editorem Branek, bodů, vteřin Miroslavem Langerem. Ten je dokonce absolventem Gymnázia Příbram. V podvečer pak souběžně poběží besedy s vedoucí vysílání Studia 6 Janou Záhorkovou a nejzkušenějším režisérem sportovních přenosů ČT Charilaosem Karadžosem.

Sobota je věnována workshopům. I ty jsou volně přístupné. Poběží ve dvou blocích, od 9 hodin a od 10:40, vždy po pěti. Témata jsou Kamera, Grafika, Moderní technologie, Moderování a rétorika a Vedení rozhovoru. Mezi hosty jsou opět známá jména: třeba vedoucí moderátorů ČT Jakub Železný, který na gymnázium také přijede už potřetí, nebo moderátorka Světlana Witowská.

Veškerý program z hlavního dějiště, tedy z hudebního sálu, bude streamován živě. Všechny informace, včetně podrobného programu nebo profilů účastníků, najdete na jaksedelatelevize.cz.