Střípky z gymnázia

Setkání za dveřmi

,

V pátek se otevřou dveře gymnázia školním televizím z celé republiky. Začne druhý ročník projektu Jak se dělá televize aneb Setkání školních televizí z České republiky pod záštitou České televize. Na gymnázium se sjedou zástupci školních televizí z Prahy, Chomutova, Broumova, Brna a Kolína. Navážou tak na první ročník projektu, který proběhl v říjnu 2006. I tentokrát pozvala koordinátorka akce Andrea Kubová ze 3.A zajímavé hosty, kteří budou se zúčastněnými amatérskými tvůrci, ale i návštěvníky z řad studentů a veřejnosti diskutovat o své práci.

Celé Setkání začne v pátek v 10 hodin besedou s Bohumilem Klepetkem, moderátorem hlavní zpravodajské relace ČT Události. V 11.45 bude hostem gymnazistů moderátorka a meteoroložka Alena Zárybnická. Obou besed se zúčastní jak školní televize, tak především studenti gymnázia a přístup má i veřejnost. Na obě besedy se ještě studenti mohou hlásit (potřeba přihlásit se je pouze na tyto dvě besedy, veškerý další program je zcela volně přístupný). Oba hosté se projektu zúčastnili již při jeho prvním ročníku a o to více si hostitelé jejich kývnutí na účast váží.

Páteční 13. hodina odbije oficiální zahájení celé akce. Představí se všechny školní televize a zástupcům tisku, samosprávy, studentům školy a veřejnosti budou prezentovat svoji tvorbu. Na tuto bezesporu zajímavou část program má opět volný přístup kdokoliv, kdo chce vidět, čemu se ostatní školní televize věnují.

V 17:00 hodin začne přednáška Kateřiny Měšťanové na téma studium žurnalistiky na Fakultě sociálních věd a mediální praxe. Tu ocení především studenti, kteří se v budoucnu hodlají ucházet o studium žurnalistiky.

Sobotní oficiální program začíná ve 13 hodin a bude skládat s besed s odborníky z České televize. Návštěvníci se mohou těšit na sportovního komentátora Michala Dusíka, moderátora Jakuba Železného, meteoroložku Taťánu Míkovou či bývalého zahraničního zpravodaje v USA Romana Bradáče. Konat se budou i workshopy technických disciplín, jako je třeba kamera. I na tyto akce je přístup volný a zváni jsou studenti gymnázia i veřejnost.

Průběh celého projektu bude sledovat krajská redakce České televize, která z něho připraví reportáže do pátečních Událostí v regionech a živé vstupy do sobotních zpravodajských relací.

Program, aktuality a další informace naleznete na těchto stránkách v samostatné sekci Setkání školních televizí. Vážení studenti gymnázia a všichni zájemci z řad veřejnosti, srdečně vás zveme!