Střípky z gymnázia

Sbírka pro útulek aneb Gymnázium pomáhá plnit psí sny

,

Gymnázium Příbram se letos rozhodlo podpořit Psí útulek Lazec, byla proto zorganizována sbírka, která probíhá ve dnech od 2. 12. do 19. 12. 2014 a jejím cílem je dopřát hezké Vánoce pejskům, kteří neměli zrovna nejlepší osud. Zapojit se může kdokoliv, nemusí jít nutně o studenta školy.

Pejsky můžete potěšit pamlsky, psími i dětskými piškoty a různými pochoutkami, které pro ně budou příjemným zpestřením, které si jindy nemohou dopřát. Pokud byste měli v úmyslu kupovat pytle granulí, je potřeba vybírat pouze značky Brit a Happy dog, protože právě na tyto značky jsou zvířata zvyklá a střídání různých druhů krmiv by jim mohlo způsobit zdravotní obtíže. Darovat můžete také obojky, vodítka, misky, pelíšky, hračky, nebo staré deky a ručníky, či dezinfekční prostředky. Finanční podporu útulek nepřijímá.

10850058_610490509073631_1999268626395843604_n

S nápadem přišla Nikol Lakomá (1.A), která se už dlouhou dobu angažuje v této problematice, s útulkem v Lazci spolupracuje a právě díky jejím kontaktům se povedlo sbírku zrealizovat. Organizátorkou akce je potom Mgr. Lenka Zákoucká, na kterou se můžete obrátit s jakýmikoliv dotazy.

Vaše věci, které byste chtěli darovat, můžete nechat v přízemí u výtahu v budově školy. Tam se už začíná vytvářet slibná hromada, takže místo nemáte šanci minout. Odevzdat dary můžete také v kabinetě ZSV ve 3. patře.

Z této akce by se do budoucna mohla stát tradice, druhá část sbírky by se měla uskutečnit už v červnu 2015.