Střípky z gymnázia

Klokan v okresních rozměrech

,

Výborně si vedli gymnazisté v okresním srovnání výsledků soutěže Matematický klokan. Z rukou ředitelky školy Mgr. Ivy Kadeřábkové tak ti nejúspěšnější z nich mohli převzít certifikáty, ale například i dárkové poukázky. Při započítání výsledků všech soutěžících v rámci okresu zvítězili studenti Gymnázia Příbram ve dvou ze čtyř kategorií.

Mezi 824 účastíků kategorie Kadet zvítězil Jiří Hrubant z tercie a nechal za sebou i řadu o rok starších účastníků. Gymnazisté, konkrétně Matěj Havel a David Bálek, navíc obsadili 3. a 4. místo.

Hned první čtyři příčky získali studenti školy v kategorii Junior,  a to v pořadí Dominika Králíková (sexta), Adam Karas (kvinta), Jan Hlaváč a Vojtěch Ježek (sexta). Celkem osm zástupců v první desítce má v této kategorii Gymnázium Příbram, dva pak Gymnázium Dobříš.

Druhé a třetí místo pak vybojovali Anežka Krejzová a Martin Menšík ze sekundy v nejmladší kategorii Benjamín, oba o bod za vítěznou Ludmilou Kretschmerovou z Gymnázia Dobříš. Mezi nejstaršími studenty obsadil Vojtěch Vestenický čtvrté místo.