Střípky z gymnázia

Přehlídka skvělé angličtiny

,

Okresní kola olympiády v angličtině se blíží, a tak se i na Gymnáziu Příbram museli zvolit ti nejlepší, kteří v nich budou školu reprezentovat. V úterý 13. ledna se ve třech kategoriích soutěžilo v písemném kole. To se skládalo z poslechu, porozumění textu a jazykového testu. Kategorie nižšího gymnázia psaly klasický test, vyšší gymnázium písemnou část absolvovalo formou online testu. Ti nejlepší pak postoupili do ústní části.

V té před jednotlivými komisemi předvádělo své umění dvacet nejlepších gymnazistů. Mezi nejmladšími dominovala Sára Sovičková (sekunda) před Annou Mottlovou a Janem Takačem (oba sekunda). V kategorii tercie-kvarta zvítězila Michala Vobořilová před Šimonem Dlouhým a Adamem Říhou (všichni kvarta). V nejstrší kategorii, která zahrnuje vyšší gymnázium, nejvíce zaujal Miroslav Fil (septima), který zvítězil před Janem Gjašikem (sexta) a Danielou Martínkovou (1.B).

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do okresního kola, ale o úspěchu mohou hovořit všichni, kteří postoupili do ústní části. Jejich výkony ocenil rodilý mluvčí Vance Paul O’Reilly, který řekl: „Všichni byli výborní a jejich angličtina je skvělá. Je vždycky těžké se rozhodovat, kdo byl lepší, protože každý má úplně jiný projev, každý má jiné silné a slabé stránky.“