Střípky z gymnázia

Tercie zabojovala a zabodovala

,

Letos měl tým z tercie možnost zúčastnit se soutěže Battlefield. Ta prověřuje jak znalosti z dějin, tak i fyzičku a zručnost. V den soutěže jsme dojeli do Lanového centra Proud Praha, kde nám byla vysvětlena pravidla. Poté jsme naplánovali naši strategii a mohli jsme vyrazit. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, každá po 3 členech. Nejdříve jsme se naučili jistit navzájem na lanových překážkách. Poté měly všechny týmy zkusit přiřadit významná data k událostem. Náš tým v tomto úkolu skončil první, a tak se soutěž zahájila úspěšně.

Během dvou hodin jsme museli překonat různé překážky jak na fyzičku (lezení po lanových překážkách v sedmi až třinácti metrech výšky), tak i specializované na znalosti o druhé světové válce (například kvíz). Nechyběly samozřejmě ani úkoly, které pro své úspěšné složení potřebovaly vynalézavost a důvtip (třeba nerozbít vajíčko při pádu z výšky).

Celý tým ve složení Adam Karas, Jakub Dřevo, Michal Pech, Barbora Karasová, Michal Bejček a Kateřina Matušková (všichni z tercie) si užil spoustu zábavy, a i přes skutečnost, že většina ostatních týmů byla starší a nebyla v soutěži poprvé, obsadil tým HistoryLovers krásné páté místo.

IMG_20160510_130354_1