Střípky z gymnázia

Postup do republiky

,

V minulém roce Gymnázium Příbram slavilo historický úspěch, poprvé se nějakému týmu povedlo přivézt medaili z republikového finále v atletice. Skupina děvčat pod vedením Mgr. Světlany Hlaváčové přivezla z Corny Středoškolského atletického poháru skvělý bronz. Rok se sešel s rokem a družstvo ve složení Agáta Kolingerová, Bára Placatková, Adriana Hofmanová, Veronika Novotná, Eliška Letová, Iveta Fairaislová, Lucie Vlasová, Barbora Karasová, Anežka Petriláková, Nikola Boháčová, Hana Kubová a Petra Pajmová čeká obhajoba třetího místa. Tu začaly gymnazistky více než úspěšně. Po vyhraném okrese se kvalifikovaly do krajského kola, které se konalo 3. října v Kolíně. V něm obsadily druhé místo a zajistily si postup do finále, které se uskuteční 9. – 10. října v Břeclavi.

Dívky soutěžily v běhu (60 m, 200 m, 800 m), ve skoku do dálky a výšky, vrhu koulí a štafetě. Každá z děvčat mohla absolvovat pouze dvě disciplíny.

Jedenáct ročníků byla patronkou celé akce rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Tu tento rok vystřídal tyčkař Jan Kudlička, který je držitelem stříbrné medaile z Mistrovství Evropy a několikanásobným mistrem ČR. V Kolíně ho doprovodila jeho partnerka Jiřina Ptáčníková, která se také věnuje skoku o tyči a v roce 2012 se stala mistryní Evropy.

Gymnazistkám patří velká gratulace za skvělé výkony, které předvedly i přes nepřízeň počasí. Celý den jim ztěžoval nepříjemný déšť. Snad v Břeclavi budou podmínky lepší a děvčata naváží na výborné umístění z minulého ročníku. Držíme palce!

Foto: Jiří Kottas