Střípky z gymnázia

Gymnázium hostilo okresní atletiku

,

Ve středu 20. září se ve sportovním areálu Gymnázia Příbram střílelo. Naštěstí jen ze startovací pistole. V 9 hodin ráno bylo totiž zahájeno okresní kolo Středoškolského atletického poháru.

Na sportoviště dorazilo 6 okresních škol. Dívky mezi sebou soutěžily v běhu na 60, 200 a 800 metrů, chlapci potom na 100, 400 a 1500 metrů. Obě kategorie závodily i ve skoku do dálky a výšky, štafetovém běhu a vrhu koulí.

Mezi dívkami si první příčku vybojovala skupina z Gymnázia Příbram, která si ještě podržela rezervu více než 2 000 bodů před Gymnáziem pod Svatou Horou. Za nimi se na třetí místo dostalo Gymnázium Sedlčany, pak Střední průmyslová škola, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie. Co se týče chlapců, první místo získala Střední průmyslová škola. Za ní se umístilo Gymnázium Příbram a následně Gymnázium Sedlčany, Gymnázium Pod Svatou Horou, Střední zdravotnická škola a nakonec Obchodní akademie.

Všem blahopřejme za úspěchy a přejeme hodně zdaru do 3. října, kdy se bude konat krajské kolo. Do toho postupují vítězové.