Střípky z gymnázia

Pohlednice? Opět zlato v republice

,

Už potřetí se studenti Gymnázia Příbram zúčastnili soutěže Videopohlednice z mého města. Úkolem soutěžících je natočit několikaminutové video, ve kterém představí své město v anglickém jazyce. Porotci hodnotí především obsah, nápaditost a úroveň anglického projevu. Organizátorem soutěže byl už patnáctým rokem Anglický klub při ZŠ Mládí v Praze a soutěž se konala pod patronací velvyslankyně Spojeného království a pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Ve čtvrtek 12. května proběhlo slavnostní vyhlášení prvních třech nominovaných snímků v každé kategorii v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Gymnázium reprezentoval tým složený ze studentek tercie Anny Mottlové a Sáry Sovičkové a studentů kvarty Elišky Suché a Ondřeje Lukse, který měl na starosti kameru a střih. Režie se tentokrát ujala paní Romana Sovičková. Jejich „Videocard about Traditional Events in Příbram“ získala 1. místo z 19 přihlášených snímků z celé republiky. Studenti v ní ukázali svatomartinský nebo tříkrálový průvod, období adventu a masopustní karneval.

Svým vítězstvím tak navázali na loňská dvě první místa a na stříbrný a bronzový stupeň z prvního ročníku, kterého se účastnili.