Střípky z gymnázia

VIDEO: Pavlína Kvapilová, moderátorka Hyde Parku, besedovala se studenty

,

[jwplayer config=“reportaz“ mediaid=“3184″]

Na Gymnázium Příbram zavítala ve čtvrtek 10. března Pavlína Kvapilová, zástupkyně šéfredaktora ČT24 pro Nová média a speciální projekty. Z televizních obrazovek je pak známa jako moderátorka populárního diskusního pořadu Hyde Park.

O tom, že média jsou naprosto neodmyslitelnou součástí našeho života, není pochyb. V posledních několika letech se stávají populárnější tzv. Nová média, jež slučují klasická média se sociálními sítěmi, potažmo celým internetem. A právě o nich diskutovala moderátorka Pavlína Kvapilová se studenty Gymnázia Příbram.

Beseda začala v 10 hodin v hudebním sále gymnázia a zúčastnili se jí studenti druhých ročníků. Diskuse byla rozdělena do dvou bloků. První blok byl pojat formou přednášky. Během ní se studenti dozvěděli, co jsou to Nová média, jaká využití mají a co všechno nabízejí. Pavlína Kvapilová také vyprávěla o svých novinářských začátcích v Českém rozhlase 1 i o práci v České televizi. Prozradila, co všechno obnáší mimořádné zpravodajství – třeba kontinuální přímý přenos z volby prezidenta nebo povodňový speciál – a mnohé zajímavosti ze zákulisí příprav Hyde Parku.

Druhý blok rozpravy byl vyhraněn otázkám, které na Pavlínu Kvapilovou směřovaly. Ty se týkaly zejména aktuálního politického dění a mediální tvorby v ČT24.

Pavlína Kvapilová si během své návštěvy prohlédla školu a zavítala mimo jiné i do redakce a studia GymTV, kde se seznámila s fungováním školní televize. Po skončení besedy vyjádřila své nadšení ze samotné diskuse i přátelské a příjemné atmosféry, která na Gymnáziu Příbram vládne.

Studenti se shodli, že beseda byla nejen zajímavá, poučná a inspirativní, ale že si z ní odnesli také cenné informace o publicistice, které se věnují v hodinách českého jazyka. Nápad na uspořádání této přednášky vzešel z řad studentů. Ti se také ujali její organizace. Rozhodně se ale nejedná o poslední besedu na Gymnáziu Příbram o publicistice a médiích.