Střípky z gymnázia

Výměnný pobyt s Kanaďany zahájen

,

V úterý 16. března v 17.15 dosedlo na letištní plochu ruzyňského letiště letadlo z Frankfurtu. Projekt Cesta přes oceán začal. V příletové hale už čekala skupina studentů Gymnázia Příbram, kteří si přijeli pro své partnery z Kanady. Osm studentů a dva učitelé z Nového Skotska absolvovali náročný let z Halifaxu přes Toronto a Frankfurt a ve společnosti našich gymnazistů stráví dvanáct dnů. Ještě večer se odebrali do svých hostitelských rodin, aby se pokusili vyspat z únavy. Ale hned ráno je čekal náročný program – především šlo o úvodní setkání ve školním klubu, kde je přivítala ředitelka školy Mgr. Iva Kadeřábková, která se posléze také ujala úlohy průvodkyně po škole.

Odpolední hodiny strávili jak čeští tak kanadští studenti náročnou tříhodinovou prohlídkou v příbramském hornickém muzeu, kde se zevrubně seznámili s hornickou historií města a absolvovali náročnou cestu všemi podzemními prostory, které muzeum nabízí, obdivovali precizní konstrukci parního těžního stroje na dole Vojtěch a také se svezli důlním vláčkem.

Česká skupina připravila pro své kanadské partnery náročný program, který bude v následujících dnech pokračovat například zapojením hostů do hodin angličtiny a francouzštiny, návštěvami Prahy, zajímavých míst v Příbrami a okolí, ale také aktivitami ve škole. Už zítra se všichni chystají tam přespat.