Střípky z gymnázia

Patrik Plavec opět vítězně

,

Student sexty Gymnázia Příbram, Legionářů, Patrik Plavec se stal vítězem okresního kola olympiády v anglickém jazyce v nejprestižnější kategorii středních škol. To proběhlo dnes na příbramském gymnáziu za účasti osmi vítězů školních kol, která probíhala v uplynulých týdnech na středních školách v okrese. Účastníci nejprve absolvovali písemnou část a poté  i rozhovor se členy poroty.

Za vítězným Patrikem Plavcem (Gymnázium Příbram, Legionářů), který získal celkem 103 bodů a byl v čele soutěže už po písemné části, obsadila druhé místo Gabriela Suchopárová (Gymnázium Karla Čapka Dobříš, 92 bodů) a třetí skončil Michal Novotný z Gymnázia a SOŠE Sedlčany (82 bodů). Další místa obsadili Marie Štětinová (Gymnázium pod Svatou Horou), Robin Zych (SPŠ a VOŠ Příbram), Jakub Červenka (SZŠ a VOŠZ Příbram) a Jakub Kohout (ISŠ Příbram).

Vítězi, který před nedávnem vyhrál celorepublikovou soutěž v anglickém jazyce City and Guilds, patří velká gratulace a přání všeho nejlepšího v krajském kole.