Střípky z gymnázia

Noémie je dalším rodilým mluvčím na gymnáziu

,

Již nějakou dobu mají studenti příbramského gymnázia možnost na chodbě potkávat novou tvář. Tou je asistentka pro francouzský jazyk, slečna Noémie Fardoun, působící na škole v rámci projektu Comenius, která zde bude působit až do konce června 2014. Noémie Fardoun spolupracuje se všemi vyučujícími francouzského jazyka na přípravě vyučovacích hodin, ve kterých se pak za účasti učitelů věnuje výuce a přispívá k individuálnímu přístupu k žákům. Nejvýraznější je její podíl samozřejmě v hodinách konverzace ve francouzském jazyce.

Další velká část jejího působení spočívá v individuálních konzultacích, které pro jednotlivé žáky sjednávají učitelé francouzštiny podle potřeby nebo se k nim mohou hlásit studenti, a tak si zlepšovat své jazykové znalosti zvláště v oblastech, kde cítí nedostatky.

Někteří se již také přihlásili ke konverzaci. Setkávají se se slečnou Fardoun obvykle jednou týdně, ve skupinách 2-3 žáků a hovoří s ní na vybraná témata. V nabídce je také tzv. Café langue, jež postupně získává na popularitě. Koná se ve čtvrtek mezi 14. a 16. hodinou ve studentském klubu. Každý, kdo si chce u kávy nebo čaje francouzsky poklábosit, je vítán.

Nepostradatelnou součástí práce asistentky jsou odborné konzultace s vyučujícími francouzštiny a příprava sady fonetických „zahřívacích“ rozcviček do výuky.

Pro studenty je přítomnost evropské asistentky obrovskou příležitostí k rozšíření obzorů  nejen v oblasti jazyka, ale i kultury, a proto si jí náležitě považují. Noemi je tak po učiteli angličtiny Vancem Paulem O’Reillym dalším rodilým mluvčím ve škole.