Střípky z gymnázia

Nejdřív muzeum, pak planetárium

,

V úterý 12. listopadu se třídy prvních ročníků a kvinty pod vedením profesorů Bedřicha Rotha, Karla Heřmana, Pavly Karasové a Lenky Pavelkové zúčastnily exkurze do pražského Planetária.

První zastávkou studentů v Praze bylo však Národní technické muzeum, které bylo po rekonstrukci nedávno znovu otevřeno. Žáci měli možnost prohlédnout si mnoho zajímavých expozic, ty byly rozděleny po místnostech dle oborů a témat. Největší z nich byla výstava historických dopravních prostředků. Poté následovaly expozice o historii fotoaparátů a fotek, o československém vysílání a televizích, o vývoji počítačů, o historických hodinách a jedna z nich byla věnována chemii – především zpracování plastů a jejich využití v běžném každodenním životě.

Následně se studenti přemístili do Planetária, kde pro ně bylo nejprve připraveno promítání o vesmíru, planetách, vývoji Země a vzniku života na ní. Potom si žáci mohli celé planetárium projít a dozvědět se více například o vlivu Měsíce na planetu Zemi, o jednotlivých znameních zvěrokruhu a o významu Slunce.

Celá skupina se s nadšením v pořádku vrátila okolo druhé hodiny odpoledne. Všem se výlet moc líbil a doufají, že bude i dalším studentům.