Střípky z gymnázia

Na výletě v chlívku

,

13. června se třída 2.C pod mužským dohledem Mgr. Karla Heřmana, třídního učitele, a Mgr. Božetěcha Burdy přesunula ze školních lavic na týden do Kozího chlívku v obci Deštné v Orlických horách. Program prozkoumávání Orlických hor si vzali na starost oba učitelé, a tak se 2.C nechala překvapit zajímavými místy pro ně neobjevené přírody a historických bunkrů.

První den pro studenty nebyl nijak náročný, zabydleli se a prošli se okolím. Úterní program byl pestřejší. Začal výjezdem na Sedloňovský vrch k Masarykově chatě, kde se studenti dozvěděli něco z historie, a dále je čekal výšlap na Velkou Deštnou, nejvyšší vrch Orlických hor.

Navzdory hrozícím dešťům se ve středu autobusem vyrazilo do Nového Města nad Metují, odkud studenty sluníčko provázelo k Peklu přes kopce až k pevnosti Dobrošov, kde všechny čekala prohlídka. Zbytek dne byl ve znamení deště. Třída byla rozdělena na dvě skupiny a prohlédla si pevnost Březinka, tentokrát plně zrekonstruovanou do původní podoby z roku 1938. Po prohlídce na unavené studenty čekal už jen autobus do „chlívku“ a teplá večeře.

Ve čtvrtek pod jasnou oblohou se patnáctičlenná skupina vydala vyzkoušet své fyzické zdatnosti do lanového areálu. Ze země se zdálo vše jednoduché, a tak si celá skupina zvolila nejtěžší úsek. Přestože to nebyla žádná hračka, nejtěžší cestu zdolali všichni a znaveni se vrátili k chlívku. Tam strávili zbytek odpoledne, někteří na dece pod slunečnou oblohou, trampolíně, jiní házením si s míči nebo zpíváním u kytary. Večer bylo pro kůzlata přichystané grilování a balení zpátky domů.

Myslím, že celý výlet se opravdu vydařil a všichni si přivezli spousty zážitků, na které budou dlouho vzpomínat.