Střípky z gymnázia

Na trati pražského maratonu jako dobrovolníci

,

Věnovat svůj čas ve prospěch velké sportovní akce se rozhodla skupina našich studentů, kteří se jako dobrovolníci podíleli na realizaci pražského Volkswagen maratonu, jehož 21. ročník se konal v neděli 3. května 2015.

Počasí závodu přálo a bylo téměř ideální, a tak jsme z našich stanovišť kolem Palackého mostu mohli obdivovat nejen výkony sportovců, ale i úžasně rozkvetlou Prahu. Kromě chvílemi neukázněných diváků jsme naštěstí nemuseli řešit žádné karamboly, a tak jsme mohli povzbuzovat běžce na trati. K vidění toho bylo hodně: rychlí dlouhonozí Keňané, výborně běžící Michal Burian, náš loňský maturant, amatéři běžící pro charitu, běžci užívající si skvělou atmosféru závodu, ale i ti bojující s délkou trati – lidi z celého světa, v různém věku. Právě třicátý kilometr bývá označován za nejzapeklitější část celého maratonu, protože tělo už je unavené a do cíle je ještě daleko. Uběhnout takto dlouhý závod není jen o fyzické kondici, ale i o psychice, proto klobouk dolů před každým, kdo ho dokončí.

Chtěla bych poděkovat studentům 3.B: Pepovi Čabrádkovi, Aničce Klozarové, Kristýně Blahové a Evě Steinsové, dále pak studentkám 1.A plnícím bonzovou úroveň DofE: Kateřině a Karolíně Šťastných a Nikole Vácové za pomoc a reprezentaci školy.

20150503_081518-1_1