Střípky z gymnázia

Mladé diváky čekají herecké hvězdy

,

Tři představení má v tomto pololetí před sebou Klub mladého diváka, tedy padesátka studentů, kteří pod vedením Mgr. Bedřicha Rotha navštěvují divadelní představení předních pražských scén. Na zajímavé tituly se mohou těšit v průběhu února, března i dubna a zajímavé nejsou jen tituly, ale i jejich herečtí představitelé.

Tak například hned 21. února je na programu Gogolův Revizor, populární představení Národního divadla na scéně Stavovského divadla. V režii Michala Dočekala hrají například Miroslav Donutil, Saša Rašilov, Jan Hartl, František Němec či Luba Skořepová. 19. března se studenti podívají do Švandova divadla na představení Nebe nad Berlínem, autorskou adaptaci německého filmu. Ze známých herců se tu setkají třeba s Ladislavem Frejem. Celý letošní cyklus šesti představení zakončí v dubnu Zeyerův Radúz a Mahulena s Vojtěchem Dykem jako Radúzem a Pavlou Beretovou v roli Mahuleny na scéně Národního divadla.

Na svá představení se v druhém pololetí mohou těšit i členové Klubu mladého diváka, který navštěvuje představení v příbramském divadle. Už dnes vyrážejí na Rande s duchem.