Střípky z gymnázia

Memoriál Antonína Stočese

,

28. června se na hřišti Gymnázia Příbram konal tradiční memoriál Antonína Stočese. Studenti si tímto závodem každoročně připomínají tragický osud studenta příbramského gymnázia, který byl popraven za druhé světové války.

Hlavním závodem memoriálu byl atletický trojboj, který se skládal z běhu na 100 metrů, vrhu koulí a skoku dalekého. V chlapecké kategorii jasně zvítězil Matěj Mach z kvinty, který překonal své soupeře o více než 500 bodů. V dívčí konkurenci si poté nejlépe vedla Vendula Veselá z 2.A, která zvítězila s konečným součtem 1319 bodů. Součástí memoriálu je také štafetový závod tříd gymnázia, který se letos konal i za nepříznivých deštivých podmínek. Na nižším gymnáziu zvítězila sekunda, která velmi těsně porazila stříbrnou tercii. Na vyšším gymnáziu byl potom závod velmi vyrovnaný a z vítězství se nakonec radovala 2.A.

Studenti si kromě mokrého oblečení odnesli také diplomy, sladké odměny a radost ze sportu. Tak sportu zdar!