Střípky z gymnázia

Lážo plážo u Berounky

,

Konec školního roku si studenti 2. B zpestřili pětidenním výletem do Zadní Třebaně. Ubytováni byli v kempu Ostrov, kam se dopravili v pondělí 9. června společně vlakem. Kemp se nachází opravdu na ostrově, který obtéká řeka Berounka. A jelikož horké sluneční paprsky studenty nešetřily, šli se hned po obědě do řeky vykoupat. Celý zbytek dne pak strávili ve vodě anebo polehávali na sluníčku.

V úterý se vydali na Karlštejn. Ten je od kempu vzdálený pouhé tři kilometry, a tak celý zbytek dne mohli prolenošit opět u vody na sluníčku, hrát míčové hry anebo si házet s frisbee. Večer si studenti udělali táborák, při kterém si v doprovodu kytary Pepy Mrkáčka zazpívali písně nejen od Tomáše Kluse, ale i jiných folkařů. Ve středu se pak vlakem vypravili do Berouna. Kvůli horkému počasí ale místo návštěvy medvědů většina třídy zamířila do tamějšího akvaparku. Ve čtvrtek po snídaní jeli studenti vlakem na zastávku Karlštejn, odkud se vydali na lomy Malou a Velkou Ameriku. Celá trasa byla dlouhá necelých patnáct kilometrů, ale i tak byli všichni rádi, když už seděli zpátky ve vlaku.

Studenti se rozloučili opět u táboráku. Pedagogický dozor, kterým byl třídní učitel Božetěch Burda a Pavla Karasová, se se studenty podělil o své historky ze školních let a všichni si tak užili poslední chvíle strávené v přírodě.

Přejeme studentům, aby jim poslední dva týdny školy utekly jako voda a mohli tak navázat na již očekávané prázdniny.