Střípky z gymnázia

KOMENTÁŘ: Díky za čtyři roky v GymTV

,

Přestože už od nynějška na pravidelné porady GymTV docházet nebudeme, stále se cítíme být jejími členy. I tak bychom se rádi za těmito čtyřmi úžasnými roky, které jsme zde strávili, ohlédli.

vizitky

Zpočátku pro nás byla GymTV „referenční skupinou“, v našich očích něco vzdáleného a nedosažitelného. Nakonec se ovšem ukázalo, že když chce člověk něčeho opravdu dosáhnout, nikdy to není nemožné. A tak jsme se nejen stali členy GymTV, ale také se začali podílet na její tvorbě – nejprve jsme začali psát články, později sami natáčet reportáže i moderovat zprávy.

Zjistili jsme, že to je docela zábava, a to zejména díky skvělému kolektivu, který školní televizi tvořil. A ačkoliv někteří členové odcházeli a jiní přicházeli, přátele z celého spektra všech tříd jsme neztratili. Společně jsme vytvořili skvělý a schopný tým, který, jak jsme později zjistili, byl a je pro práci nesmírně důležitý.

To vše by samozřejmě nebylo možné nebýt osoby pana profesora Josefa Fryše. Obětoval nám svůj čas, měl s námi svatou trpělivost (ne, záběry proti oknu opravdu nejsou to pravé), ale především právě díky němu a jeho jedinečnému humoru byla GymTV tím, čím byla. Skvělým místem pro všechny.

Závěrem bychom chtěli říci, že práce v GymTV nám přinesla spoustu zkušeností i do budoucna a to, co jsme se během těchto čtyř let naučili, se v našem životě neztratí. Nikdy. Měli jsme tu možnost poznat z jiné stránky  jak členy pedagogického sboru, tak studenty. Navštívili jsme místa jinak člověku nepřístupná a akce, na které bychom sami od sebe nezavítali. A za to vše a mnohem více jsme vděčni.

Svým kolegům i budoucím členům GymTV přejeme jen samé úspěchy, kvalitní reportáže a velké množství spokojených diváků a čtenářů.