Střípky z gymnázia

Když se otevřou dveře

,

Jako každý rok i letos proběhl na Gymnáziu Příbram den otevřených dveří. Tentokrát se konal 4. prosince.  Zájemci o studium měli možnost si prohlédnout školní prostory, nahlédnout do výuky a sami se zapojit do bohatého programu, který si pro ně studenti a učitelé gymnázia připravili.

Duch v baňce, manganistanový chameleon, amoniaková fontána. Takto a všelijak jinak se nazývaly chemické a fyzikální pokusy, které bylo možno v laboratořích zhlédnout, nebo si je dokonce na vlastní kůži vyzkoušet. V biologické laboratoři se pod mikroskopem zkoumala například stavba těla hmyzu či pokožka rostlin. Ale nejvíce do hloubky se prozkoumal kapr, kterého studenti před očima návštěvníků pitvali. Pokud se chtěl někdo vrátit do historie, mohl si přijít poslechnout výklad a prezentaci o druhé světové válce či se kouknout na přípravu pomůcek k výuce dějepisu, které vytvářeli sami studenti. Nechyběly ani prezentace cizích jazyků, které se na gymnáziu vyučují – angličtina, ruština, francouzština, němčina. Nejen že se každý jazyk představoval a přibližovaly se zahraniční zájezdy, ale také třeba v učebně francouzského jazyka si návštěvníci mohli pochutnat na výborných palačinkách. V učebně ruského jazyka si všichni společně zazpívali ruské písně a při představování anglického jazyka si mohli posedět u typického anglického čaje, stejně jako u prezentace zájezdu do Cornwallu, kdy mohli ochutnat anglické jelly nebo marmite.  Pokud se v tomto někdo ztrácel, mohl zavítat do učebny zeměpisu, kde ho studenti ihned nasměrovali. Pomocí různých počítačových programů, si také mohl ověřit své zeměpisné znalosti. Počítačové programy se ale využívaly i v učebně IVT, kde se pomocí nich řešily například různé matematické, fyzikální či cizojazyčné úlohy. Sportovci i nesportovci mohli zhlédnout cvičení děvčat z primy na stepech nebo divoké létání nejen míčů, ale i basketbalistů gymnázia. Návštěvníci si také mohli vyzkoušet moderovat zprávy GymTV ve studiu nebo malovat na hedvábí a vyrábět vitráže v učebně výtvarné výchovy. Další prezentace, která proběhla, byla o projektu Comenius, který představoval spolupráci s ostatními školami například z Norska, Německa a dalších zemí. Ten, kdo z toho byl už unavený, si mohl jít poslechnout  GymBand, který se střídal s 2.B a děvčaty z 3.A, nebo do knihovny, kde si mohl zahrát i nějaké deskové hry.

Den otevřených dveří se vydařil a jak studenti, tak návštěvníci si ho užili. V 17:00 se pak ještě vedení školy sešlo s rodiči uchazečů.

Podruhé škola otevře své dveře v sobotu 25. ledna, kdy si ji návštěvníci budou moci v klidu projít.